Chovatelka z Kojetína měla týrat psy!

PŘEROVSKO – Zvířata žila v nelidských podmínkách. Od včerejška ale našla svůj dočasný domov v útulku a jejich majitelka se bude zodpovídat z možného týrání.

Inspektoři Státní veterinární správy z Olomouckého kraje provedli na základě obdrženého podnětu na možné týrání zvířat kontrolu chovatelky psů v Kojetíně na Přerovsku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na místě se v době kontroly nalézali čtyři psi. „Všichni byli v době kontroly ve velmi špatném výživném stavu a kondici, vychrtlí se zřetelným úbytkem tělesného tuku a svalové tkáně. Psi neměli přístup ke krmivu ani vodě. Nádoby na vodu na dvoře byly prázdné, v jedné nádobě byla zmrzlá voda. Kromě čtyř živých zvířat nalezli veterinární inspektoři při kontrole také tělo jednoho čerstvě uhynulého psa,“ popsal tiskový mluvčí Petr Vorlíček.

Výše popsaný stav jednoznačně poukazuje na skutečnost, že setrvání zvířat v péči této chovatelky by znamenalo zhoršení zdravotního a psychického stavu těchto týraných psů a neustálého utrpení.

„Proto veterinární inspektoři rozhodli o okamžitém vydání zvláštního opatření s návrhem na odebrání všech čtyř psů. Psi byli odebrání a umístěni do útulků v Přerově a Kojetíně,“ dodal Vorlíček.

Krajská veterinární správa pro Olomoucký kraj vzhledem k závažnosti zjištění podala na Policii ČR podnět pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat.