Hrubá stavba krytého bazénu ve Šternberku bude brzo hotová. Za rok touto dobou si nejspíš už zaplavete

Hrubá stavba krytého bazénu ve Šternberku před dokončením

ŠTERNBERK – Jednou z nejvýznamnějších a veřejností velmi sledovanou investiční akcí je stavba nového krytého bazénu ve Šternberku. Brzy by měla být dokončena hrubá stavba, příští rok touto dobou už by měl být bazén ve zkušebním provozu.

„Jedná se o jednu z finančně nejnáročnějších investic, která na území města v posledních letech probíhá, celkové náklady stavby činí téměř 170 mil. korun bez DPH”, uvedl starosta Stanislav Orság. Stavební práce byly zahájeny v květnu letošního roku a časově i finančně jde zatím všechno podle plánu, předpokládá se ukončení prací na hrubé stavbě k přelomu tohoto roku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Moderní víceúčelový krytý bazén s kapacitou 300 návštěvníků vyrůstá v sousedství nemocnice a nově postaveného atletického stadionu. Budovu krytého bazénu tvoří 25metrový plavecký bazén se šesti dráhami splňující parametry potřebné pro pořádání lokálních i národních plaveckých závodů, dále navazuje zážitková část, sousedící s hlavním bazénem a část wellness. V části wellness bude návštěvníkům k dispozici klasická sauna, finská sauna, ochlazovací bazén, relaxační část a venkovní vířivka Součástí zážitkové části bude výukový bazén, dětský bazén pro nejmenší a zážitkový bazén s relaxačními a regeneračními vodními prvky, jedním z prvků bude i „divoká řeka“. Chybět nebudou vnitřní a venkovní vířivky. Nejen děti ocení v zážitkové části i 90 metrů dlouhý tobogán se samostatným dojezdem.

Moderní vstupní systém umožní plynulý a pohodlný pohyb návštěvníků mezi jednotlivými částmi komplexu, možnost občerstvení bude i v mokrém bazénu a wellness. Čekající doprovod bude moci dění v areálu sledovat z divácké galerie nebo v gastro části nacházející se v suché části bazénu. Termín dokončení a předání objektu do zkušebního provozu je stanoven na podzim roku 2022.

V souvislosti se stavbou bazénu je nutné provést i některé další investice, z nichž některé už proběhly, například stavba nové trafostanice za kotelnou nemocnice, rekonstrukce teplovodu pro budoucí připojení ke krytému bazénu, některé probíhají a budou pokračovat v příštím roce, což se týká zejména kompletní rekonstrukce ulice gen. Eliáše, která bude hlavní obslužnou cestou pro příjezd ke krytému bazénu.Město Šternberk rovněž usiluje o získání dotace na výstavbu krytého bazénu od Národní sportovní agentury.