Lipka dostala nové auto od prostějovských podnikatelů, přispělo i město

PROSTĚJOV – Vyspělost civilizace se pozná podle toho, jak se chová k slabším a nemocným. Prostějovští podnikatelé a Město Prostějov se řadí k těm, jež sociální projekty podporují pravidelně.

Desítky prostějovských firem se složily na pořízení dalšího vozidla pro organizaci LIPKA, která poskytuje sociální péči i intervenci pro osoby se zdravotním postižením a seniory. Padesát tisíc korun přidalo také město Prostějov.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Je to velmi potřebný projekt. V dnešní době, kdy řada firem už nemá takové finanční rezervy, osobně velice oceňuji, že se našlo tolik prostějovských podnikatelů, kteří na pořízení automobilu přispěli. Město Prostějov tuto inciativu vítá a není to poprvé, co jsme nákup sociálního vozidla podpořili,“ uvedla při předání auta náměstkyně Alena Rašková.

Další pomocí, kterou organizace LIPKA získala, je výtěžek z nedávného koncertu Il Bohemo 2021, které město organizovalo v Městském divadle Prostějov.

„Na programu koncertu byly vánoční skladby, slavné operní árie a filmové melodie. Již před koncertem jsme informovali, že jeho výtěžek bude věnován na podporu činnosti zmíněné organizace LIPKA, z.s. Přestože účast byla ovlivněna platnými protiepidemickými opatřeními, výtěžek ze vstupného činil částku 10.400 korun,“ doplnila k daru, který na svém posledním jednání radní odsouhlasili, náměstkyně primátora Milada Sokolová, která má kulturní oblast města ve své péči.