Rekordní zájem o mobilní očkování!

OLOMOUCKÝ KRAJ – Stovky lidí na Jesenicku a Konicku dostaly vakcínu proti covid-19. Dva mobilní týmy Jesenické polikliniky naočkovaly 564 lidí, většinou seniorů, a to během jediného dne – pátku 17. prosince. Dvě stě dávek se podařilo vyočkovat v Konici. Přímo v terénu pomáhal i Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

„Sám jsem se aktivně zapojil jako pomocná administrativní síla, což pro mě byla velmi zajímavá a cenná zkušenost. A utvrdila mě v tom, jak důležitá činnost mobilních očkovacích týmů je a jakou roli hraje při boji s dalšími vlnami covidu,“ uvedl hejtman Suchánek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Očkovací týmy pracovaly celý den, během kterého navštívily třiadvacet obcí na Jesenicku. Každá ze dvou skupin zdravotníků očkovala v jiné části regionu. Lidé práci zdravotnického personálu přivítali. Pro některé z nich je totiž nejbližší očkovací centrum třeba i třicet kilometrů daleko.

„Děkuji všem lékařům, sestřičkám a personálu za to, s jakým úsilím při práci mobilního očkovacího týmu fungovali. A děkuji i starostům a starostkám, kteří se do přípravy zapojili a bez jejichž podpory by to nešlo,“ dodal hejtman Suchánek.

V pondělí 20. prosince se mohli lidé nechat naočkovat také v Konici. Už letos v únoru tam Olomoucký kraj společně s městem a Fakultní nemocnicí Olomouc zřídil mobilní očkovací místo. Projekt byl i tentokrát úspěšný.

„Zjistili jsme si předběžný zájem o očkování, aby výjezd mobilního týmu byl opět efektivní. Zdravotníci tady vyočkovali dvě stě dávek vakcíny,“ řekl Michal Obrusník, starosta Konice.