Most přes Bystřici je opět jako nový

OLOMOUC – Jedna z největších investičních akcí letošního roku skončila. Most přes řeku Bystřici na Masarykově třídě je v novém. Přemostění na tomto místě vzniklo v šedesátých letech minulého století a jeho nynější rekonstrukce byla první velkou opravou.

Jednalo se o kompletní rekonstrukci sdruženého mostu pro tramvajový a silniční provoz o jednom poli v délce 21 metrů. Stavebníci odstranili původní vozovku a kolejový svršek až na horní povrch nosné konstrukce, tvořené prefabrikovanými nosníky. Poté vytvořili novou spřaženou desku, nové příčníky a provedli injektáž kabelových kanálků. Dále zhotovili novou izolaci mostovky, nový tramvajový svršek a novou vozovku i chodníky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Součástí stavby byla také rekonstrukce původního mostního zábradlí a sanace spodní stavby a podhledu mostu. Samozřejmou součástí celé opravy byla taktéž úprava komunikace před a za mostem.

„Pro rekonstrukci mostu jsme využili období, kdy je v souvislosti se stavbou protipovodňových opatření v centru města uzavřena Masarykova třída a hlavní most přes Moravu. Stejně tak jsme i vloni opravili další most na této trase, a to most přes Mlýnský potok mezi Žižkovým náměstím a ulicí 1. máje,“ říká investiční náměstek primátora Martin Major s tím, že celkové náklady přišly na 27,9 milionu korun.