Policisté zachránili život prodavači ryb, kterého skolil infarkt

PROSTĚJOV – Policisté z Prostějova byli ve správný čas na správném místě.  Svou duchapřítomností a schopností první pomoci zachránili život prodejci ryb, který prodával kapry u Tesca. Muže v bezvědomí dokázali oživit defibrilátorem, čímž mu zachránili život.

Tříčlenná hlídka policistů z oddělení hlídkové služby prostějovské policie se dnes ráno nacházela v blízkosti prodejny Tesco na ulici Konečná. Původně zde měli dohlížet na pořádek, to ale ještě netušila, že dnešní směna jim přinese obrovské zásluhy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Kolem půl deváté ráno k nim přiběhl muž, který je požádal o pomoc v souvislosti se zdravotní indispozicí prodavače ryb, co se nacházel v nedalekém stánku. Policisté ani na chvilku nezaváhali a běželi k místu, kde našli muže v bezvědomí. „Ihned zkontrolovali jeho životní funkce a když nenahmatali tep, zahájili masáž srdce. Dva z policistů mu poskytovali první pomoc a třetí běžel do obchodního střediska, kde je pro tyto případy uložen defibrilátor. Díky němu se jim ještě před příjezdem přivolané záchranné služby podařilo zkolabovaného muže oživit a přivést zpátky k životu,“ popsala událost mluvčí policie Miluše Zajícová s tím, že po příjezdu zdravotníků na místo ho předali do jejich péče.

Sanitkou byl poté 53letý prodavač převezen do prostějovské nemocnice. O pár minut později zavolal z vlastní iniciativy na linku 158 operátor rychlé záchranné služby, aby zasahující policisty pochválil a poděkoval jim za jejich rychlou reakci, protože muži, který zřejmě utrpěl infarkt, pravděpodobně zachránili život.