Místo vánoční pohody vánoční hrůza. Agresivní muž se zabarikádoval v bytě i se svou matkou

PROSTĚJOV – Nezapomenutelné Vánoce připravil své matce 32letý muž v Prostějově. Nezapomenutelné ovšem v tom negativním slova smyslu. Na Štědrý den se zabarikádoval v bytě i se svou matkou, která opakovaně volala o pomoc. Nakonec skončil v policejní cele.

Na oznámení o agresivním synovi, který demoluje byt a ohrožuje svoji matku, vyjížděli v pátek 24. prosince po poledni prostějovští policisté. „Po oznámení byly do ulice Marie Pujmanové v Prostějově okamžitě vyslány všechny dostupné hlídky včetně psovodů se služebními psy,“ uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová. Po příjezdu na místo policisté zjistili, že v jednom z bytů se zabarikádoval 32letý muž. V bytě držel i svoji matku, a to proti její vůli. Žena opakovaně volala o pomoc. Protože se z bytu ozývaly také výkřiky bolesti a policisté měli důvodné podezření, že může být někdo ohrožen na životě nebo zdraví, s použitím beranidla vnikli do bytu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Agrese muže se poté otočila proti zasahujícím policejním hlídkám. „Muž je ohrožoval nožem, snažil se na ně poštvat svého psa a oháněl se kolem sebe plynovou pistolí,“ upřesnila Šafářová. Agresivní muž nijak nereagoval na výzvy policistů, aby zanechal svého jednání. Hlídky proto musely přistoupit k ráznějším metodám a muže zpacifikovat. Po vyšetření a ošetření v nemocnici, byl agresor umístěn v policejní cele. Kriminalisté jej obvinili ze spáchání trestného činu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu, za to si může posedět za mřížemi až pět let. Následující den byl muž propuštěn na svobodu, doufejme tedy, že do doby řádného procesu nebude více nikoho ohrožovat.