Dnes v noci a zítra ráno to bude hodně klouzat, na Silvestra přijde výrazné oteplení

OLOMOUCKÝ KRAJ – Zatímco na Štěpána jsme měli dosud nejchladnější ráno letošní zimy, na Jizerce v Jizerských horách teplota klesla dokonce až na -26,7 stupňů, na Silvestra a na začátku nového roku meteorologové předpovídají nadprůměrně vysoké teploty. Dnes v noci a zítra ráno však přijde mrznoucí déšť, místy se může tvořit ledovka.

Pro dnešní noc a zítřejší dopoledne vydali meteorologové varování před mrznoucím deštěm a tvorbou ledovky, který může přijít na celém území Olomouckého kraje. Varování platí od dnešní půlnoci do zítřejšího poledne. Takže než zítra ráno vyrazíte do práce nebo na nákup, buďte opatrní, může to klouzat. Starší nebo méně mobilní lidé by raději měli jít ven, až to povolí. Řidiči by měli sledovat dopravní zpravodajství, jezdit velmi opatrně a počítat s prodloužením doby jízdy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Již na Silvestra meteorologové v Olomouckém kraji předpovídají přes den 6 až 10 stupňů, v noci by už určitě nemělo mrznout. V Čechách můžou dokonce padat teplotní rekordy. Nadprůměrně teplé počasí bude pokračovat i v úvodu nového roku. Teploty se stále budou pohybovat kolem 10 stupňů, což ale určitě není dobrá zpráva pro lyžaře.