Kluci (11 a 12 let) se večer nevrátili z návštěvy. V noci je hledali psovodi se psy i vrtulník

Ilustrační foto Wikipedia.org Ondřej Franěk

PROSTĚJOVSKO – Chvíle plné napětí zažila v noci na pondělí žena, jejíž 12letý syn a 11letý synovec se večer nevrátili z návštěvy u příbuzných v Brodku u Konice na Prostějovsku. V noci po nich pátrala policie včetně psovodů se služebními psy a také vrtulník s termovizí.

Kolem jedné hodiny v noci na pondělí 27. prosince oznámila žena na tísňové lince policie, že pohřešuje svého 12letého syna a 11letého synovce. Uvedla, že kluci v neděli večer odjeli z Prostějova do Brodku u Konice za příbuznými a měli se vrátit zpět posledním autobusem. Rodina si ověřila, že chlapci u příbuzných skutečně byli, a že kolem jedenadvacáté hodiny měli odjet autobusem zpět domů. Tam však nedorazili. Do pátrání po pohřešovaných byly okamžitě zapojeny všechny dostupné policejní hlídky včetně psovodů se služebními psy a o něco později také vrtulník Letecké služby Policie ČR s termovizí. „Kolem půl páté ráno byli chlapci právě díky policejnímu vrtulníku vypátráni na ulici Plumlovské v Domamyslicích. Posléze byli oba v pořádku předáni rodičům,“ uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová. A důvod jejich nočního výletu? Protože klukům ujel autobus, vydali se v mrazivé noci domů pěšky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .