Dokončovací práce na mostu znovu na půl roku omezí tramvaje v Olomouci

OLOMOUC – Dokončovací práce na stavbě mostu přes řeku Moravu na Masarykově třídě v Olomouci od 10. ledna znovu omezení tramvajový provoz. Linka číslo 3, která nyní zajížděla po staré trase přes Náměstí Republiky na Žižkovo náměstí, bude znovu končit na Náměstí Hrdinů. Nahradí jí autobusy s označením X. Předpokládaný termín ukončení stavebních prací je 30. června.

Tramvajové koleje přes nový most přes Moravu na Masarykově třídě v Olomouci je potřeba plynule napojit na stávající trať, proto dojde od pondělí 10. ledna k dalšímu omezení, které podle očekávání potrvá až do 30. června. Tramvajová linka číslo 3, která dosud jako jediná jezdila z Náměstí Hrdinů přes Náměstí Republiky až na Žižkovo náměstí, bude končit znovu na Náměstí Hrdinů a nahradí ji autobus s označením X. Ten bude jezdit v úseku Palackého – Žižkovo náměstí – Hlavní nádraží. Jízdní řády linek číslo 1, X4, 7 a U se nemění.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Náhradní doprava bude zajištěna výlukovými autobusy s označením X, které pojedou podle jízdních řádů na jednotlivých zastávkách:

Hlavní nádraží – u autobusového označníku C, u tramvajové zastávky
Žižkovo náměstí – tramvajová zastávka
U Dómu – tramvajová zastávka
Náměstí Republiky – tramvajová zastávka
U Sv. Mořice – tramvajová zastávka
Palackého – tramvajová zastávka směr Neředín

Mezi zastávkami Hlavní nádraží a Žižkovo náměstí pojede linka X obousměrně po objízdné trase ulicemi Jeremenkova – Pasteurova – Husova – Žižkovo náměstí. V opačném směru budou zastávky umístěny takto:

Palackého – tramvajová zastávka směr U Sv. Mořice
U Sv. Mořice – tramvajová zastávka
Náměstí Republiky – tramvajová zastávka
U Dómu – tramvajová zastávka
Žižkovo náměstí – tramvajová zastávka
Hlavní nádraží – u autobusového označníku F, u tramvajové zastávky

Linka X nebude obsluhovat zastávky U Bystřičky a Fibichova.