Vodné a stočné ve Šternberku zdraží, víme o kolik

ilustrační foto pixabay.com

ŠTERNBERK – Pokud bydlíte ve Šternberku, počítejte s tím, že si v novém roce připlatíte za vodné a stočné. Společnost VHS SITKA, která dodává vodu do domácností ve Šternberku a spravuje kanalizační síť a provozuje čistírny, tímto reaguje na skokové navýšení cen elektřiny.

Společnost VHS SITKA zveřejnila nový ceník vodného a stočného pro rok 2022. Ve Šternberku, Babicích, Lužicích a Hlásnici od ledna zaplatí domácnost na vodném a stočném v součtu 80,30 korun za kubický metr. Loni to bylo 74,80 korun, jedná se tedy zhruba o 8procentní nárůst. V Mladějovicích, Komárově a Řídeči činí nová cena 74,25 korun, ve Štěpánově a Liboši 78,10 korun a v Újezdu 76,45 korun za kubický metr dodané pitné vody a vyčištěné odpadní vody. „Zvýšení cen je způsobeno především skokovým nárůstem cen elektrické energie,“ vysvětlil ředitel VHS SITKA Antonín Kostrůnek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Společnost slibuje, že v roce 2022 budou pokračovat opravy vodohospodářské infrastruktury, a to především kanalizace včetně odlehčovacích komor ve Šternberku a výměně vodovodu v části ulic Uničovské a Litovelské. Zásadním krokem bude pořízení nového programového vybavení vodárenského dispečinku včetně nových přenosových zařízení. Společnost také pořídí další vozidlo sloužící k vývozům domovních jímek a k vysokotlakému čištění kanalizací.