Muž zahynul při požáru rodinného domku na Olomoucku

Foto vše Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

OLOMOUCKO – Dnes ráno dostali hasiči oznámení o kouři a příznacích požáru rodinného domku na Olomoucku. Na místo ihned vyrazily čtyři jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů. V domku našli muže, kterému selhávaly životní funkce a bohužel už mu nepomohla ani resuscitace. Přivolaný lékař mohl už jen potvrdit smrt.

„Čtyři jednotky z řad profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovaly u požáru v rodinném domku v obci Čertoryje (Charváty) na Olomoucku,“ informoval mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Oznámení o kouři a příznacích požáru převzala linka 112 dnes krátce před osmou hodinou ranní. Na místo hned vyrazili profesionální hasiči z Olomouce doplnění dobrovolnými jednotkami z Dubu nad Moravou, Tovačova a Čertoryjí. Průzkumem hasiči potvrdili požár podkrovní části v jedné z místnostní na ploše zhruba 2×3 metry. V zakouřených prostorech nalezli muže, který jevil známky selhání životních funkcí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Po vyproštění muže z hořících prostor hasiči zahájili resuscitaci a pokračovali do příjezdu posádek zdravotníků záchranné služby. „Bohužel přivolaný lékař mohl jen potvrdit smrtelná zranění,“ uvedl Hošák. Požár se hasičům podařilo v krátkosti dostat pod kontrolu, budovu pak celkově odvětrali a ochladili. Jednou z možných variat příčiny požáru je nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm, přesnou příčinu však hasiči šetří ve spolupráci s Policií ČR. Prvotní odhad hmotné škody nepřesahuje částku 100 tisíc korun, přesná škoda bude také ještě upřesněna.