Nemocnice už nejsou jedním velkým covidáriem

OLOMOUCKÝ KRAJ – Závěr roku přináší dobré zprávy. Počty pacientů, kteří potřebují hospitalizaci z důvodu nákazy covdem-19, klesá. „Situace se zklidňuje,” potvrzuje Jiří Ševčík z AGELU a informuje a aktuálních číslech: „V nemocnicích AGEL je 72 pacientů, z toho 7 na intenzivní péči.“ To je o polovinu méně, než před týdnem.

Příjmy covidových pacientů jsou v aktuálních dnech v řádech jednotek, tudíž mohlo dojít v prostějovském nemocnici k transformaci  interny z covidového oddělení na necovidové.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Nemocnice AGEL Prostějov hospitalizuje 38 pacientů s onemocněním covid-19, kdy 5 jich je ve vážném stavu, z toho 3 na umělé plicní ventilaci.

Nemocnice AGEL Přerov má pak 26 pacientů, 2 ve vážném stavu, z toho 1 na umělé plicní ventilaci.

V Nemocnici AGEL Šternberk pak zdravotníci pečují o 8 covidových pacientů, všichni jsou na standardním oddělení.

Dobrou zprávou je, že neklesá pouze počet pacientů s covid-19 vyžadující hospitalizaci, ale také relativní pozitivita PCR testů, která byla minulý týden za nemocnice AGEL na hodnotě 17 procent.

O covidové pacienty pečuje také v Olomouckém kraji Nemocnice AGEL Jeseník, hospitalizovaných je jich aktuálně 12, z toho 2 jsou na umělé plicní ventilaci.