Jaká matka, taký syn. Na policii přišla obhajovat syna, sama skončila v policejní cele

Ilustrační foto Shutterstock

PROSTĚJOV – Pětačtyřicetiletá matka, která přišla na policejní služebnu v Prostějově obhajovat svého devatenáctiletého syna, nakonec sama skončila v policejní cele. Zatímco její syn byl zadržen v souvislosti s násilnou trestnou činností, jeho matka se ocitla v hledáčku policie, jelikož se svým komplicem okradli seniorku.

Minulý týden přišla na policejní služebnu v Prostějově 45letá žena obhajovat svého syna, v souvislosti s násilnou trestnou činností. „K její smůle i ji už měli policisté ve svém hledáčku, protože se dopustila závažného protiprávního jednání, a tak se stejně jako její 19letý syn ocitla v chládku policejní cely,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Žena je v současné době obviněná z krádeže a porušování domovní svobody, stejně jako její 28letý komplic, kdy oba konec skončili ve vazební věznici v Olomouci.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pětačtyřicetiletá matka a její komplic okradli seniorku v Soběsukách na Prostějovsku. Minulý týden přijeli Octaviou společně do uvedené obce a pachatelka oslovila 83letou seniorku s historkou, že má žízeň a zdali by ji nemohla dolít vodu do láhve. V dobré vůli šla starší žena do domu a pachatelka ji bez pozvání následovala až do kuchyně. Po naplnění láhve vodou se společně vrátily na předzahrádku domu, kde si s ní žíznivá žena povídala a zabavila ji. V tu dobu její společník vstoupil do domu a vyšel do prvního patra. Tam ho v jedné z obytných místností přistihla vnučka poškozené, a tak vzal rychle zpátečku. Ještě před tím ale stihl ukrást bižuterii za 2 500 korun.

Cizích lidí si všimla náhodná a pohotová svědkyně, která si je vyfotila na mobil, tak odcházejí z domu. Díky tomu policie rychle odhalila totožnost obou pachatelů a rozběhlo se pátrání. Policisté netušili, že podezřelá žena přijde sama a bude se od policistů dožadovat vysvětlení, proč zadrželi jejího syna, který je podle ní nevinný a nic neudělal. Spravedlnosti neunikla, stejně tak i její společník, kterého policie ten samý den zadržela. „Oba dva mají za sebou trestní minulost a obviněný se navíc koncem letošního února vrátil z výkonu trestu odnětí svobody, které si moc dlouho neužil,“ upřesnila Zajícová.

Devatenáctiletý syn obviněné ženy se dopustil násilného trestného činu ve stejný den, kdy matka se společníkem okrádala seniorku, ale v podvečerních hodinách. Na sídlišti A. Slavíčka v Prostějově oslovil mladou ženu s dotazem, kolik je hodin a zda nemá cigaretu. Žena mu stroze odpověděla a zrychlila krok, aby ji neobtěžoval. Mladík se nenechal odradit, ženu doběhl a chytil ji za rameno. Když se k němu otočila, uviděl v její ruce peněženku, kterou se jí snažil vytrhnout. Začali se o ni přetahovat a násilník do mladé ženy strčil takovou silou, že upadla na chodník. „Tohoto okamžiku využil ve svůj prospěch a peněženku s finanční hotovostí 6 600 Kč, zlatým náramkem, doklady a dalšími drobnostmi jí sebral a dal se na útěk,“ uvedla dále Zajícová.

Napadená to nevzdala a za mladíkem se rozběhla. Přitom stačila zavolat linku 158 a informovala policí o únikové cestě pachatele. Do pěti minut bylo po všem, podezřelého hlídka zadržela v Kolářových sadech. Při svém krátkém úniku stihl peněženku otevřít, vzít z ní část hotovosti a odhodit do koše, kde byla později nalezena. Jakmile spatřil hlídku, zbavil se i ukradených peněz. Nakonec skončil v poutech a na policejní služebně. K činu se přiznal a uvedl, že peníze potřeboval na drogy. Nejednalo se o první závažný skutek tohoto mladíka. Na svém kontě už má jedno loupežné přepadení, za které ještě jako mladistvý dostal podmínku. V cele si pobyl necelé dva dny a pak byl propuštěn. Na rozdíl od jeho matky a jejího kumpána je trestné stíhán na svobodě. Za mřížemi si může pobýt až deset let.