Na Šternbersku hořel les v těžce přístupném terénu

Foto Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

ŠTERNBERSKO – Déšť v předchozích dnech očividně nestačil dodat lesům dost vláhy, takže stačí malá jiskřička a lesy už zase hoří. 9 jednotek hasičů včera likvidovalo lesní požár v těžce přístupném terénu poblíž Lipiny na Šternbersku.

Hasiče včera zaměstnal lesní požár na Šternbersku. „9 jednotek bylo nasazeno pro likvidaci lesního požáru poblíž obce Lipina (směr Šternberk). V těžce přístupném terénu pro techniku i hasiče,“ uvedli hasiči na Facebooku. Vodu pro hašení vozili kyvadlově z vodního zdroje u stanice profesionálních hasičů ve Šternberku. Profesionální jednotka ze Šternberka byla nasazena u tohoto požáru, pro případ jiných událostí bylo na stanici ve Šternberku připraveno družstvo profesionálních hasičů z Olomouce. Kromě profesionálních hasičů ze Šternberka u požáru zasahovali další dvě profesionální jednotky z Olomouce a Uničova a šest dobrovolných jednotek z okolních obcí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.