Okružní ulici v Olomouci čeká velká oprava. Několik týdnů tudy neprojedete

Okružní ulice v Olomouci

OLOMOUC – Více než šest set metrů vozovky v Okružní ulici v Olomouci bude mít už v červnu zbrusu nový povrch. Rekonstrukce navazuje na vloni provedené opravy v dalších částech této dlouhé komunikace, spojující Novou Ulici, Tabulový vrch a Neředín. Řidiče kvůli stavebnímu ruchu čekají po necelé dva měsíce náhradní objízdné trasy.

Od 25. dubna do 20. června bude kvůli rekonstrukci komunikace uzavřená část Okružní od křižovatky s Hněvotínskou ulicí (u Kauflandu) po křižovatku s I. P. Pavlova. „V rámci rekonstrukce ulice bude obnoven asfaltový kryt vozovky v délce přibližně 625 metrů. Součástí opravy bude také výměna betonových obrub, doplnění dvojřádku žulových kostek a výměna uličních vpustí,“ uvedl Martin Major, investiční náměstek olomouckého primátora. Oprava přijde asi na 11 milionů korun včetně daně.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Objízdná trasa povede ulicemi Brněnská, Albertova a Hněvotínská v obou směrech. Výjimku z uzavírky budou mít jen autobusy MHD. I pro ně se ale staveniště zcela uzavře v krátkém období od 11. do 14. června. Příjezd do ulic Bacherovy a Za Vodojemem bude z Mošnerovy ulice, příjezd do Kšírovy ulice bude z ulice I. P. Pavlova.

Na opravu části ulice Okružní bude pak od července prostorově navazovat akce Koordinovaný tah SSZ Hraniční (SSZ znamená světelné signalizační zařízení), kterou v současné době soutěží a následně bude realizovat odbor investic. S touto investiční akcí se počítá zhruba od července, přesné termíny zatím nejsou známy. Smyslem bude sladění semaforů na této frekventované komunikaci.