Přijďte se rozhlédnout po kraji z nové nadhledny na Zábřežsku

Nová nadhledna, foto Krajský úřad Olomouckého kraje

ZÁBŘEŽSKO – Po celém Olomouckém kraji se můžete za dobré viditelnosti rozhlédnout z nové nadhledny na vrchu Háječek na Zábřežsku. Od poloviny dubna se nová nadhledna stala dominantou přilehlého okolí. Měří třicet metrů, a když vystoupáte rovných 144 schodů, nabídne vám dechberoucí výhled.

„Jsem velmi ráda, že Zábřežsko získalo tento atraktivní turistický cíl. Návštěvníkům regionu bezpochyby přinese nejen krásné výhledy na celý Olomoucký kraj, ale také potřebný nadhled. Sluší se poděkovat spolku JAMAPA v čele s Pavlem Odstrčilem, bez jehož iniciativy by tato úžasná stavba nevznikla,“ uvedla Milada Sokolová, uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nadhledna je součástí naučné stezky Svébohov Nebe, peklo, země, ráj a turistické trasy Klubu českých turistů Zábřeh-Václavov-Svébohov-Zborov-Horní Studénky. V provozu bude celoročně, přístupná je turniketem po zaplacení vstupného 40 korun. Stavbu finančně podpořil Olomoucký kraj a Ministerstvo pro místní rozvoj.

V šedesátých letech minulého století stával na Háječku triangulační bod pro potřeby armády. Vrch, který leží 603 metrů nad mořem, poskytuje sám o sobě nádherný výhled na oblast Hrubého a Nízkého Jeseníku, Českomoravského pomezí, Zábřežské vrchoviny i údolí řeky Moravy.

Výhled z nové nadhledny, foto Krajský úřad Olomouckého kraje