Podmínky pro zlevněný vstup do Zoo Olomouc pro válečné uprchlíky z Ukrajiny se mění

OLOMOUC – Na základě usnesení Rady města Olomouce se mění podmínky pro zlevněný vstup ukrajinským občanům, kteří uprchli před válkou, do Zoo Olomouc. Nově bude možné slevu využít pouze hodinách, které jsou méně kapacitně vytížené.

V některých zoologických zahradách změny ve vstupném pro válečné uprchlíky z Ukrajiny už proběhly, v Zoo Olomouc se podmínky změní od neděle 1. května. Nově bude vstup za 1 korunu válečným uprchlíkům umožněn jen od pondělí do pátku v čase od 9 do 14 hodin. „Chceme zajistit komfort našim návštěvníkům a současně podpořit i ty ukrajinské. Jelikož jsme výchovně-vzdělávací instituce, zveme ukrajinské děti i jejich doprovod do zoo v časech výuky, v odpoledních hodinách mají zase možnost využít pohostinnosti dalších městských organizací. Jelikož je víkendový provoz kapacitně vytížený, snažíme se o spokojenost českých návštěvníků, kteří si v něm vstupné uhradí,” dodává ředitel Zoo Olomouc Radomír Habáň.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zvýhodněné vstupné platí pro všechny ženy, děti do 18 let a seniory nad 60 let, kteří museli uprchnout z Ukrajiny v návaznosti na probíhající válečný konflikt. Aby tento nárok měli lidé postižení konfliktem, nikoliv osoby, které zde žijí dlouhodobě, pro vstup do zoo se bude nutné prokázat cestovním pasem Ukrajiny s vízem strpění vydaným Ministerstvem vnitra nebo Policií ČR nebo hraniční průvodkou s vlepeným vízovým štítkem s vízem strpění. Pro překlenutí doby od příjezdu uprchlíků z Ukrajiny do získání potřebného víza v České republice bude uznáno i razítko s datem překročení hranice EU v cestovním pase, avšak ne s datem dřívějším než 23. února 2022, a to po dobu maximálně 30 dnů od vstupu na území EU