Bezdomovec nesnášel dobře soužití se svým mladším parťákem. Rozhodl se, že ho zabije

Stan, v němž oba bezdomovci bydleli, foto Policie ČR

PŘEROV – Soužití ve stanu nebylo nejspíš zrovna idylické pro dva bezdomovce v Přerově – Lověšicích. Starší z nich se přišel v sobotu 23. dubna na obvodní oddělení policie v Přerově doznat k zabití svého mladšího parťáka.

V sobotu 23. dubna odpoledne se na obvodní oddělení policie v Přerově dostavil jednatřicetiletý muž. Policistům se doznal k zabití mladého muže. Uvedl, že muže zavraždil téhož dne odpoledne poblíž železnice v Přerově – Lověšicích. Na místo okamžitě vyrazila policejní hlídka, která oblast prohledala. „Nejprve nalezla značné množství krevních stop a po dalším pátrání také vážně zraněného, ale živého dvaadvacetiletého mladíka,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. Policisté muži okamžitě poskytli první pomoc a zavolali záchranou zdravotnickou službu, která muže s těžkými zraněními převezla do nemocnice. Přerovští kriminalisté mezitím zajistili místo činu a přivolali krajské kolegy, kteří si případ převzali.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Podle provedeného šetření jedenatřicetiletý bezdomovec těžce snášel společné soužití s mladším spolubydlícím ve stanu. Proto se rozhodl, že jej zabije. V průběhu dne si připravil potřebné nástroje a odpoledne posilněný alkoholem zezadu na mladíka zaútočil. Na krk mu hodil stahovací smyčku a několik minut jej vší silou vláčel po zemi, dokud mladík nepřestal jevit známky života. Poté oběť několikrát praštil kovovou tyčí do hlavy. „Přesvědčen, že muže zabil, pak po zvážení svých vyhlídek odešel na policii a vraždu ohlásil,“ dodal Hejtman.

Kriminalisté obvinili jednatřicetiletého muže ze zvlášť závažného zločinu vražda ve stadiu pokusu. Soud akceptoval podnět státního zástupce a poslal muže za mříže. Muž byl v minulosti trestně stíhán, ale jen pro majetkovou trestnou činnost. Za pokus o vraždu mu hrozí dvanáct až dvacet let za mřížemi.

Foto Policie ČR
Foto Policie ČR