Titul Sestra mého srdce putuje do Olomouce

OLOMOUC – Titul Sestra mého srdce se stěhuje do Olomouce! V anketě veřejnosti, která je součástí soutěže Sestra roku, získala nejvíce hlasů vrchní sestra I. interní kliniky – kardiologické Fakultní nemocnice Olomouc Dagmar Hetclová. Vyslankyně největšího zdravotnického zařízení na střední Moravě navíc uspěla i v samotné hlavní soutěži. Jména vítězek a vítězů 21. ročníku soutěže byla odtajněna během slavnostního galavečera v pátek 29. dubna v pražském Kině Lucerna.

Vrchní sestra I. interní kliniky – kardiologické Fakultní nemocnice Olomouc Dagmar Hetclová získala nejvíce hlasů v anketě veřejnosti Sestra mého srdce, která je součástí celostátní soutěže Sestra roku. Vyslankyně největšího zdravotnického zařízení na střední Moravě navíc uspěla i v samotné hlavní soutěži, když v kategorii Sestra v managementu a vzdělávání skončila na druhém místě. Dnes Dagmar Hetclové pogratulovali k úspěchu a poděkovali za skvělou reprezentaci ředitel nemocnice profesor Roman Havlík a náměstkyně nelékařských oborů Andrea Drobiličová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Vítězství Dagmar Hetclové v anketě Sestra mého srdce mezi osmi kandidátkami a kandidáty bylo suverénní. Svůj hlas jí poslalo nejvíce lidí v celé historii tohoto klání. O pořadí v kategorii Sestra v managementu a vzdělávání rozhodovala odborná porota. Sestrou roku se v této sekci stal Tomáš Komínek, vrchní sestra Kliniky transplantační chirurgie IKEM. Dagmar Hetclová byla druhá. „Zvlášť ta velká podpora veřejnosti je pro mě až neuvěřitelná. Všem srdečně děkuji za jejich hlasy. Znovu ale opakuji, že svou nominaci a nyní také cenu vnímám nikoliv jako individuální úspěch, ale spíše jako ocenění naší práce, celého oboru, pracoviště a všech kolegyň a kolegů. Je to pro mě potvrzení toho, že se u nás snažíme dělat vždy i něco navíc nad rámec našich běžných pracovních povinností,“ zdůrazňuje vrchní sestra.

S kardiologickou klinikou je spojena celý svůj profesní život, tedy již více než dvacet let. Začínala jako sestra na standardním oddělení, převážnou část své dosavadní pracovní kariéry však strávila ve funkci staniční sestry oddělení JIP. V srpnu 2021 se stala vrchní sestrou celé této velké a významné kliniky pečující o kardiologické pacienty. Přednosta kliniky profesor Miloš Táborský ji také do soutěže Sestra roku přihlásil

Soutěž Sestra roku, již pořádá vydavatelství Mladá fronta a odborný časopis Zdravotnictví a medicína, je určena všeobecným sestrám, porodním asistentkám, praktickým sestrám a dalším nelékařským zdravotnickým pracovníkům (NLZP), kterým se jejich profese stala spíše posláním než pouhým zaměstnáním. Titul Sestra roku je udělován ve dvou kategoriích: Sestra v přímé ošetřovatelské péči a Sestra v managementu a vzdělávání. Redakce časopisu Zdravotnictví a medicína dále uděluje mimořádnou cenu Čestné ocenění za celoživotní dílo v ošetřovatelství a široká veřejnost může hlasovat v soutěži Sestra mého srdce. O nominaci Dagmar Hetclové v soutěži jsme vás informovali v tomto článku.