Hledaný muž z Uničovska měl vybudovaný úkryt v podkroví domu, policisté našli také výbavu k výrobě drog

Fotky Policie ČR

UNIČOVSKO – Čtyřiapadesátiletý muž z Uničovska, který měl v březnu nastoupit do výkonu trestu, měl vybudovaný úkryt v podkroví rodinného domu. Policisté však jeho úkryt objevili a nejen to, v domě také našli výbavu pro výrobu drog a nelegálně drženou zbraň.

Minulý týden zadrželi olomoučtí kriminalisté hledaného 54letého muže z Uničovska, na kterého vydal Okresní soud v Olomouci letošního března příkaz k dodání do výkonu trestu a později i příkaz k zatčení. Do vězení měl nastoupit převážně za majetkovou trestnou činnost, za kterou jej soud koncem minulého roku odsoudil na čtyři roky nepodmíněně. Kriminalisté zjistili, že by se měl muž ukrývat v rodinném domě v jedné z obcí na Uničovsku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Ve středu 27. dubna v ranních hodinách vyrazili kriminalisté do akce. „V bezprostředním okolí domu, a nakonec i v něm samotném, se nacházela řada po domácku vytvořených přesně nedefinovatelných zabezpečovacích systémů. Nejen z tohoto důvodu, ale také s ohledem na další možné nepředvídatelné nástrahy, zasahovala na místě i pyrotechnická služba,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová. Pyrotechnici celou soustavu nástrah nakonec vyhodnotili pouze jako upozorňující, bez výbušného systému.

V podkroví domu nalezli policisté pod tapetou otvor, který tvořil vstup do zbudovaného úkrytu. V něm se nacházel hledaný muž. Ten s policisty zprvu nespolupracoval, nakonec si své počínání rozmyslel, úkryt opustil a vydal se do rukou policistů. Během pátrání po hledaném muži našli policisté v domě řadu předmětů a látek potřebných k výrobě drog. Jednalo se o různé chemikálie, prázdné blistry od léků, plynový hořák, stojan s laboratorním sklem a další. „Navíc zde v rámci provedené domovní prohlídky zajistili i dlouhou střelnou zbraň s optikou, spolu se střelivem,“ dodala Vaňharová.

Muž skončil v olomoucké vazební věznici a navíc má na krku podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a přečinu nedovoleného ozbrojování. V souvislosti s drogovou problematikou byl již v minulosti soudně trestán.