Nový komiks přiblíží čarodějnické procesy na Šumpersku v obrazech

Geschaderův dům v Šumperku, sídlo expozice čarodějnických procesů, foto Wikicommons

ŠUMPERK – Příběh čarodějnických procesů na Šumpersku nepřestává děsit a fascinovat zároveň. Následky zmanipulovaných inkvizičních soudů, které se v Šumperku odehrály v 17. století, způsobily hospodářský i morální rozvrat dosud pokojného a prosperujícího města na dlouhou dobu.

„Téma využití manipulace a vědomé ovlivňování davu, za kterou stojí mnohdy pouze hrstka fanatiků, rezonuje ve společnosti i v současné době. O stálém zájmu o temnou kapitolu v dějinách Šumperka nás přesvědčila i loňská rekordní návštěvnost expozice čarodějnických procesů,“ říká pracovnice informačního centra v Šumperku Ivana Doležalová. Osudy šumperských obětí tohoto neblaze proslulého soudního procesu se dočkají nového zpracování. Se zlovolnými i statečnými osobnostmi příběhu se čtenáři seznámí formou komiksu. O grafickou podobu a ilustrace nově chystané brožury se postarala Hana Maulerová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Texty vycházejí převážně z bohaté publikační činnosti Drahomíra Polácha, který laskavě poskytl souhlas s volným zpracováním knihy Zpráva o nevíře z roku 2010. Příprava brožury již míří do finále. Publikace bude v prodeji v průběhu měsíce června.