Volně pobíhající pes pokousal muže, majitel může skončit za mřížemi

Ilustrační foto Pixabay.com

OLOMOUCKO – Když váš volně pobíhající pes někoho pokouše, můžete mít na krku paragrafy. Podobně jako majitel psa, který v polovině března v obci na Olomoucku svého miláčka měl venčit bez vodítka. Pes měl napadnout a pokousat 46letého muže, který se způsobeným zraněním skončil v lékařské péči.

Podezření z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti má na krku majitel psa, který venčil svého miláčka bez vodítka. Incident se stal zhruba v polovině března v obci na Olomoucku. Volně pobíhající pes měl napadnout 46letého muže a pokousat ho. „Pes měl napadeného kousnout opakovaně do lýtek, čímž ho povalil na zem. Poté měl svůj útok směřovat do oblasti trupu a hlavy,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová. Se způsobeným zraněním skončil muž v lékařské péči. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí majiteli psa mimo jiné až dvouletý pobyt za mřížemi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.