Když bylinky léčí. Vyhlášená bylinkářka navštíví Šumperk

Ilustrační foto Pixabay.com

ŠUMPERK – Přednáška i konkrétní rady. Do květnového klubu Gemini, který nově od začátku letošního roku pořádá dům kultury v Šumperku, přijala pozvání známá odbornice – gemmoterapeutka Jarmila Podhorná. Na programu je ve středu 11. května v 17 hodin v  G-klubu.

„Přednášku paní Podhorné jsme nazvali Když bylinky léčí. Řeč bude o bylinných prostředcích na podporu imunity a těch, jež pomáhají po prodělání virových onemocnění,“ říká jednatelka šumperského domu kultury Hana Písková. Vyhlášená bylinkářka Jarmila Podhorná bylinky sama pěstuje v Brodku u Konice na Prostějovsku, má velké vědomosti a osobní zkušenosti s účinky bylinných tinktur. V klubu Gemini bude nejenom přednášet, ale i odpovídat na konkrétní otázky návštěvníků a radit, jak podpořit své tělo užíváním bylinek, tak, abychom byli v co nejlepší kondici.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Jarmila Podhorná s sebou přiveze knihy i další materiály o tom, jak se sestavují bylinné kúry, a o léčivé síle bylin i bylinné produkty,“ podotýká Písková. Upřesňuje, že hlavním tématem bude gemmoterapie, zvaná též jako medicína pupenů. Jedná se o léčbu kapkami z výtažků pupenů keřů, stromů nebo bylin. Tato metoda využívá kořínky, mladé listy, ale často pupeny (latinsky gemmon), v nichž se ukládají silné látky, jako hormony, vitamíny či enzymy, účinné k léčbě oslabeného lidského organizmu.