V Olomouci se bude debatovat o tom, jak se zbavit závislosti na ruském plynu. Přijďte i vy

Vstup do Konviktu v Olomouci

OLOMOUC – Debata na velmi aktuální téma týkající se energetiky se tento týden uskuteční v Konviktu v Olomouci. Zajímá vás, jak mohou obce i lidé řešit současnou energetickou krizi a snižovat závislost na ruském plynu a ještě přitom chránit životní prostředí? Přijďte si poslechnout odborníky.

Na velmi aktuální témata týkající se energetiky budou ve čtvrtek 12. května od 18 hodin debatovat předseda Místní akční skupiny Opavsko Jiří Krist a poradce skupiny Zelení/Evropská svobodná aliance v evropském parlamentu Hedvig Sveistrup. Zajímá vás, jak mohou města, obce i lidé řešit současnou energetickou krizi, snižovat závislost na ruském plynu, a ještě při tom chránit životní prostředí? Debatovat se bude také o budoucnosti komunitní energetiky, tedy způsobu, kdy si lidé, firmy nebo obce sami vyrábí svou elektřinu, a dozvíte se také, jak na potřebné investice získat dotace z českých i evropských zdrojů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Debata, kterou pořádá European Green Party a Strana zelených proběhne v Uměleckém centru Filozofické fakulty Univerzity Palackého – Konvikt, v Komorní sále, na adrese Univerzitní 3, Olomouc.

Součástí akce je i výstava panelů, která představuje jednotlivá řešení energetiky: od solárů, přes tepelná čerpadla až po energetické poradenství. Tu můžete shlédnout od pondělí 9. do neděle 15. května na na Jeremenkově ulici – mezi Regionálním centrem Olomouc (RCO) a Krajským úřadem. Ve čtvrtek 12. května bude možné od 14 do 17 hodin získat přímo u výstavy bezplatné energetické poradenství. Přijďte se informovat o možnostech, jak snížit účty za energie.