Začala stavba přeložky I/11 z Postřelmova do Chromče na Šumpersku

Obrázky ŘSD

ŠUMPERSKO – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes zahajuje stavbu čtyřkilometrové přeložky silnice I/11 z Postřelmova do Chromče na Šumpersku. Jedná se o jihozápadní obchvat Bludova, kterému nová stavba přinese úlevu od husté dopravy. Kolem Bludova se staví také nový obchvat silnice I/44 ve směru na Šumperk.

Ředitelství silnic a dálnic zahajuje v pondělí 9. května výstavbu silnice I/11 mezi Postřelmovem a Chromčí. Jedná se o čtyřkilometrovou přeložku tvořící jihozápadní obchvat Bludova, kterému nová stavba přinese úlevu od tranzitní dopravy a tím i zvýšení kvality životního prostředí a snížené riziko dopravních nehod. „Nová přeložka silnice I/11 bude vedena mimo zastavěné území a její realizace výrazně přispěje ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Akce úzce souvisí s výstavbou jihovýchodního obchvatu Bludova na silnici I/44, který jsme zahájili v loňském roce. Stavby se vzájemně doplňují a tvoří spolu jeden funkční celek. K dispozici budou řidičům v roce 2024,“ představil nově zahajovanou stavbu generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Silnice I/11 je páteřní komunikací mezi západem a východem ČR. Jedná se o vůbec nejdelší silnici I. třídy na území České republiky. Dopravně propojuje Hradec Králové, Šumperk, Opavu, Ostravu, Havířov, Třinec a Mosty u Jablunkova, kde navazuje na slovenskou silniční síť.

Stavba je navržena ke spolufinancování v rámci Operačního programu Doprava z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Stavbu realizuje Strabag za 318 milionů korun bez DPH.