Kapitální úlovek! Celníci našli v autě čtyři krabice léků používaných k výrobě pervitinu

Fotky Celní správa pro Olomoucký kraj

OLOMOUCKÝ KRAJ – Osmačtyřicetiletý muž a jeho šestatřicetiletá spolujezdkyně celníkům řekli, že jedou z nákupů v Polsku. V kufru měli kromě pytlů s oblečením taky čtyři papírové krabice, ve kterých celníci našli 12 600 kusů tablet, které jsou zneužívány k výrobě drog.

Celníci v Olomouckém kraji se můžou pochlubit slušným úlovkem. Ve středu 4. května krátce po čtrnácté hodině ve Štítech na Šumpersku namátkou zastavili osobní auto s českou poznávací značkou. Osmačtyřicetiletý řidič a jeho šestatřicetiletá spolujezdkyně uvedli, že jedou z nákupů v Polsku zpět domů do Ostravy. V kufru vezli několik igelitových pytlů s oblečením. „Po odkrytí těchto pytlů se v zadním prostoru nacházely čtyři papírové krabice, které podle tvrzení řidiče obsahovaly pouze sklenice. Po otevření všech krabic ovšem celníci nalezli léky, a to v celkovém počtu téměř 12 600 kusů tablet, které jsou zneužívány k výrobě omamných a psychotropních látek,“ uvedl mluvčí Celního úřadu pro Olomoucký kraj David Kubenz.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Šlo o lék s názvem STOP Cold s obsahem pseudoefedrinu, ze zajištěného množství by bylo možné vyrobit přibližně 890 gramů metamfetaminu, tedy drogy známé jako pervitin, který je na černém trhu možné prodat zhruba za 890 000 korun. Řidič byl na místě zadržen a nyní mu hrozí dva až deset let za mřížemi.