VIDEO: Mezi nejtvrdšími hasiči se neztratili ani borci z Olomouckého kraje

Foto a video HZS Olomouckého kraje

OLOMOUC – Hbitost, sílu a rychlost 79 závodníků a 4 závodnic prověřila nejtvrdší hasičská soutěž, která se konala včera v Olomouci. Před výškovou budovou Regionálního centra Olomouc (RCO) v přednádraží se bojovalo o titul nejtvrdšího hasiče v závodě TFA Olomouc 2022 (TFA – Toughest Firefighter Alive – Nejtvrdší hasič přežije), který se vrátil po dvouleté pauze. V silné konkurenci borců, kteří závodí na světové úrovni, se neztratili ani profesionální hasiči z Olomouckého kraje.

Na start se jich postavilo 12, úspěšné účinkování mají za sebou zkušení borci Daniel Kouřil ze stanice Zábřeh a Michal Přecechtěl ze stanice Olomouc, kteří v kategorii C profesionálních hasičů nad 45 let obsadili první dvě pozice. Dlouholetí soupeři závod odstartovali a oba zaběhli vynikající časy, Daniel byl nakonec o něco rychlejší než Michal, takže urval vítězství.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V kategorii A, tedy od 18 do 34 let, si bronz vybojoval vynikajícím výkonem mezi velmi silnými soupeři Pavel Popelka ze stanice Olomouc. Zlato v této nejhojněji obsazené kategorii bral Pavel Kouřík z Hasičského záchranného sboru (HZS) Plzeňského kraje, který patří mezi elitní závodníky jak české, tak světové TFA scény. Patří mu také absolutní vítězství a překonal rovněž rekord trati, když všechny čtyři úseky zaběhnul v uvěřitelném čase 4:52 minut. Přičemž do výsledného času se započítává i výběh v plné výstroji až do 18. patra výškové budovy RCO, což je přesně 315 schodů. V kategorii B pak kraloval Zdeněk Král z HZS Pardubického kraje, který uspěl na první zastávce Českého poháru a vyhrál TFA v Ostravě.

Ve dvou kategoriích sboru dobrovolných hasičů (SDH) pak zvítězili Jiří Tkaný z SDH Babice a Zdeněk Janoš z SDH Hať. Na start závodu se postavily i čtyři ženy, ovšem dokončily jej pouze tři. Zlato získala Lucie Bůbelová, která závodí za SDH Veselá. Soutěž je součástí Českého poháru, který vyhlašuje generální ředitelství HZS ČR.