Pokus o vraždu v Olomouci: když nebezpečný recidivista nedostal peníze, vystřelil na ženu z revolveru

Ilustrační foto Pixabay.com

OLOMOUC – V pátek večer otřásla Olomoucí děsuplná událost. V herně na Masarykově třídě došlo k pokusu o vraždu. Policie dnes na tiskovém brífinku zveřejnila bližší detaily případu.

V pátek 20. května pár minut po 21. hodině přijali policisté oznámení, že se v herně na Masarykově třídě v Olomouci nachází těžce zraněná žena. O události jsme vás informovali v tomto článku. Na místo ihned vyrazila policejní hlídka.Policisté zjistili, že žena byla nalezena ležící na zemi za barovým pultem herny v bezvědomí a se zjevným zraněním na hlavě, které jí způsobil neznámý pachatel. Ihned po zjištění, že se sedmapadesátiletá žena stala obětí trestného činu, se na místo dostavili společně s kriminalisty územního odboru Olomouc i krajští kriminalisté a rozběhlo se rozsáhlé pátrání po pachateli, který byl během tří hodin zadržen na vlakovém nádraží v Olomouci.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„V sobotu v dopoledních hodinách si dvaasedmdesátiletý muž vyslechl obvinění ze zvlášť závažného zločinu vražda ve stádiu pokusu, za který mu dle trestního zákoníku hrozí trest odnětí svobody od 15 do 20 let, případně výjimečný trest,“ uvedla policejní mluvčí Jitka Dolejšová. Podle ní se jedná o nebezpečného recidivistu, který byl v minulosti mnohokrát odsouzen, a to i za závažnou násilnou trestnou činnost, mimo jiné i za vraždu.

V průběhu šetření kriminalisté zjistili, že násilník provozovnu herny sledoval a vyčkával, až ji opustí poslední zákazník. Poté vstoupil dovnitř a s revolverem v ruce zamířil na obsluhu herny a dožadoval se vydání peněz s pohrůžkou, že zbraň bez váhání použije. Žena na jeho požadavek nepřistoupila, muž cíleně vystřelil a zasáhl ji do hlavy. Střelnou zbraň pak schoval za pas a z herny odešel. Žena byla ve vážném stavu zdravotnickou záchrannou službou převezena do Fakultní nemocnice Olomouc. Soud dnes poslal násilníka do vazby.