Na Ecce Homo ve Šternberku byl překonán traťový rekord

Christian Merli, foto Jiří Baran

ŠTERNBERK – Letošní závod Ecce Homo ve Šternberku se po loňském ročníku poznamenaném covidem opět uskutečnil v plné parádě s davy fanoušků lemujících trať. Vyšlo také počasí a ve druhé závodní jízdě byl překonán traťový rekord z loňského roku. Ital Christian Merli překonal svůj vlastní loňský čas a hodnotu traťového rekordu opět posunul. Stal se tak absolutním vítězem závodu Ecce Homo 2022.

Nový nejlepší čas na trati Ecce Homo činí 2:39,80 minut. V neděli ho zajel Ital Christian Merli a stal se tak absolutním vítězem závodu Ecce Homo 2022. Obrovský úspěch zaznamenal domácí Petr Trnka, kterému se o víkendu velmi dařilo. Zajel nejrychlejší čas 2:44,53 minut a umístil se v absolutním pořadí na druhém místě za nejrychlejším Italem. Trnka posunul český traťový rekord a překonal tak Miloše Beneše z loňského roku. V kategorii vozů „se střechou“ byl nejrychlejší rakouský jezdec Karl Schargerl se svým VW Golf Rallye. V absolutním pořadí se umístil na osmé příčce.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Závod nabral zpoždění hned v první jízdě. Během dne bylo několik menších havárií a poměrně hodně úniků kapalin z vozů a dalších technických závad. Diváků kolem trati byla velká spousta, první odhady se pohybují kolem čísla 20.000. „Podrobnější výsledky zmíníme později. 41. ročník Mistrovství Evropy je za námi, děkujeme všem jezdcům, divákům, partnerům, pořadatelům, médiím a všem ostatním za přízeň,“ uvedla tisková mluvčí závodu Milena Schärferová.