VIDEO: Řidič autobusu na dálnici u Olšan málem smetl policisty. Neviděli jste incident?

Foto Policie ČR

PROSTĚJOVSKO – Incident se stal v pátek 27. května v nočních hodinách na dálnici D 46 ve směru z Prostějova na Olomouc. Řidič zahraničního autobusu přehlédl policisty šetřící dopravní nehodu a málem je srazil. Jako zázrakem se nikomu nic nestalo.

V pátek 27. května před třiadvacátou hodinou dálniční policisté šetřili dopravní nehodu osobního auta se zvěří na 34. kilometru dálnice D46 ve směru z Prostějova na Olomouc u Olšan u Prostějova. Policejní hlídka čekala na příjezd pracovníků Ředitelství silnic a dálnic ČR se světelnou šipkou k označení dopravní nehody a vyznačila místo takzvanými světelnými puky a vytahovacími kužely. Zároveň měla zapnuté zvláštní výstražné zařízení na služebním autě včetně nápisu na světlené tabuli informující řidiče o svedení jízdy do levého jízdního pruhu. Dva policisté navíc svítilnami zpomalovali provoz v místě nehody. „Bohužel je i světelné značení přehlédl dosud nezjištěný řidič zahraničního autobusu, který projel místem nehody a jen zázrakem policisty nepřejel a nesrazil se s policejním vozidlem,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. Autobus přitom poškodil přenosné světelné zařízení a kužely. Navíc z místa nehody ujel, aniž by zastavil.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policie věc šetří a pátrá po neznámém řidiči autobusu. Obrací se proto na řidiče, kteří v dané době projížděli místem nehody a mohli by mít kamerové záznamy nebo poznatky k zahraničnímu autobusu nebo jeho řidiči, aby se přihlásili na linku 158.