Seniorka zemřela na následky zranění při nehodě autobusu MHD a osobáku v Olomouci

Foto vše Policie ČR

OLOMOUC – Ve středu 25. května odpoledne se v Olomouci srazil autobus MHD s osobním autem, které nejspíš nedalo na křižovatce přednost. Seniorka, která cestovala autobusem a při nehodě se zranila, po několika dnech svému zranění v nemocnici podlehla. Policie hledá svědky dopravní nehody, zejména z řad cestujících v autobuse, kteří by pomohli objasnit průběh nehody.

Ve středu 25. května krátce před 14. hodinou došlo v Olomouci na křižovatce ulic I. P. Pavlova, Hraniční a Okružní ke střetu autobusu MHD číslo 10 s Hyundai i 20. Podle prvotních informací policie  62letý řidič osobního auta jedoucí po ulici I. P. Pavlova ve směru od Fakultní nemocnice Olomouc zřejmě nedal přednost a v křižovatce se střetl s autobusem jedoucím po hlavní na Okružní ulici. Během nehody se zranila 79letá cestující autobusu a zdravotnická záchranná služba ji převezla do nemocnice. Nikdo další se nezranil. Provedená dechová zkouška vyloučila u obou řidičů alkohol za volantem. Způsobená hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 150 000 korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Při dopravní nehodě utrpěla 79letá žena zranění, kterému nakonec po několika dnech v nemocnici podlehla,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová. Olomoučtí kriminalisté případ prověřují pro podezření z usmrcení z nedbalostí a hledají případné svědky nehody, zejména z řad cestujících výše uvedeného autobusu, kteří by mohli svým svědectvím poskytnout podstatné informace k průběhu dopravní nehody, především k pohybu zraněné seniorky. Žádají je, ať neprodleně kontaktují telefonní linku 158.