Masožravé liány i desítky let staré rostliny. V Olomouci začala výstava masožravek

Foto Výstaviště Flora Olomouc

OLOMOUC – Ve sbírkových sklenících v olomouckých Smetanových sadech dnes začala jedinečná výstava masožravých rostlin plná vzácných unikátů. Výstava Živé pasti se koná od 2. do 12. června. K vidění budou například dvacetileté více než metr vysoké rostliny, masožravé liány s velkými pastmi anebo unikátní sbírka vodních „masožravek“.

Podobu letošní výstavy má nově ve spolupráci se zahradnickým oddělením Výstaviště Flora Olomouc na starost zkušená pěstitelka a odbornice na masožravé rostliny Markéta Aubrechtová. Výstava bude navíc prodejní, návštěvníci tak kromě samotných rostlin mohou od Markéty Aubrechtové získat i cenné rady pro jejich pěstování. „Při přípravě výstavy Živé pasti 2022 navázalo Výstaviště Flora Olomouc ještě  těsnější spolupráci se zkušenou pěstitelkou masožravých rostlin Markétou Aubrechtovou, celá expozice tak dostane nový výraz a impuls. Návštěvníky letošního ročníku proto čeká jiný zážitek než v předcházejících letech,“ uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Výstava bude otevřená od čtvrtku 2. června denně od 9 do 18 hodin. V expozici mimo jiné najdete vzrostlé až dvacetileté exempláře rodu Špirlic (Sarracenia)  s výškou přesahující jeden metr anebo kolekci masožravých rosnatek, v níž  budou k vidění jak ty nejmenší – trpasličí rosnatky, tak i jedna z největších rosnatek na světě rosnatka královská.

„Pro letošní ročník výstavy Živé pasti se podařilo získat také velmi cennou vodní masožravou rostlinu aldrovandku měchýřkatou. K vidění budou i vzácné pralesní rosnatky z Austrálie, masožravé liány láčkovky  s velkými pastmi a další raritní rostliny. Bude to skutečně velká a zajímavá podívaná,“ uvedl Pavel Souček, vedoucí oddělení sbírkových skleníků  na Výstavišti Flora Olomouc.

Základní vstupné na výstavu Živé pasti 2022 je 100 korun, připraveny jsou také  cenově zvýhodněné rodinné vstupenky, vstupenky pro děti od 6 do 14 let,  pro studenty a také seniory. Děti do 6 let mají vstup zdarma.  Výstava končí v neděli 12. června.