Jízdou na kole podpoříte onkologicky nemocné děti

OLOMOUCKÝ KRAJ –Také vy můžete podpořit onkologicky nemocné děti v rámci projektu Na kole dětem. Charitativní peloton projede ve středu 8. června Olomouckým krajem. Nadační fond Josefa Zimovčáka tímto způsobem pomáhá nemocným dětem již od roku 2010.

Charitativní peloton vyjede ve středu 8. června v 8 hodin z Vyškova, další zastávkou je Prostějov, kde se od 9:30 do 10 hodin zastaví na Náměstí T.G. Masaryka, od 11:30 do 12 hodin pobude ve Štěpánově na parkovišti u kostela, od 12:40 do 13 10 hodin se cyklisté zastaví na náměstí Přemysla Otakara v Litovli, od 13:40 do 14 10 hodin je zastihnete na Masarykově náměstí v Uničově a pak už bude peloton pokračovat do Moravskoslezského kraje, kde středeční 7. etapa končí po 120 kilometrech v Bruntále. Itinerář 7. etapy si můžete prohlédnout ZDE. Onkologicky nemocné děti můžete podpořit svou aktivní účastí v pelotonu a přispět zaplacením dobrovolného startovného do kasičky nebo si můžete zakoupit některý z nadačních předmětů na stánku během akce. V čele pelotonu pojede Josef Zimovčák, několikanásobný mistr světa i ČR v jízdě na vysokém kole.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na kole dětem – nadační fond Josefa Zimovčáka na podporu onkologicky nemocných dětí vznikl v roce 2010 jako benefiční součást sportovního projektu Na kole dětem. Cílenými aktivitami se snaží rozšířit možnosti solidarity, tolik potřebné finanční pomoci a podpory dětí v boji proti zákeřnému onemocnění. Svojí činností se především zaměřuje na sportovní aktivity a zajištění rekondičních pobytů, které usnadňují dětem a jejich rodičům překonávat traumata způsobená těžkou nemocí. Úzce spolupracuje s občanským sdružením Haima Praha, Haima Ostrava, Šance Olomouc, sluneční paprsek Praha a nadačním fondem Krtek, které již řadu let pracuji při dětských onkologických klinikách. ,,My, kdo máme štěstí, že jsme zdraví, musíme pomáhat těm, kdo ho mají méně,“ je heslem nadačního fondu.