Řidič náklaďáku nedal přednost osobáku, ten to napálil do domu

Fotky Policie ČR

ŠUMPERSKO – Včera dopoledne se stala nehoda ve Vikýřovicích na Šumpersku. Čtyřiašedesátiletý řidič náklaďáku nedal přednost Citroenu C4, narazil do jeho zadní části, Citroen po střetu dostal smyk a narazil do zdi rodinného domu. Řidič osobáku a jeho spolujezdkyně byli se zraněním převezeni do šumperské nemocnice.

Včera kolem deváté hodiny dopoledne se ve Vikýřovicích na Šumpersku v křižovatce silnice první třídy I/11 s ulicí Hraběšickou střetla dvě auta. Čtyřiašedesátiletý řidič náklaďáku DAF jel po Hraběšické ulici, přičemž v křižovatce se silnicí první třídy I/11 nedal přednost Citroenu C4 jedoucímu po hlavní ve směru na Šumperk. Náklaďák v křižovatce narazil do zadní části osobního auta. To po střetu dostalo smyk, vyjelo mimo silnici, kde narazilo do zdi rodinného domu. „Při nehodě utrpěl řidič osobního automobilu a jeho spolujezdkyně zranění, se kterými byli převezeni na ošetření do šumperské nemocnice,“ uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová. Dechové zkoušky u obou řidičů měly negativní výsledek. Celková škoda byla předběžně odhadnutá na 61 tisíc korun, z toho 50 tisíc na Citroenu, 10 tisíc na DAFu a jeden tisíc na zdi domu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Místo nehody