Dětský gastrofestival zve na cestu za vodou jesenických hor

Foto archiv Pradědovo dětské muzeum

ŠUMPERSKO – Kolik chutí může mít obyčejná voda z hor, kde všude se skrývá a kudy za čistou pramenitou vodou putovat? To se dozvíte o víkendu od 10. do 12. června v Pradědově dětském muzeu v Bludově na Šumpersku, které chystá Dětský gastrofestival. Tentokrát nese podtitul Cesta za vodou jesenických hor. Na děti budou čekat stanoviště a soutěže, kde se dozví o zdejší vodě opravdu hodně!

„Chybět nebudou ani oblíbené dílničky. Malí kuchaři navléknou zástěry, vezmou vařečky do ruky a vytvoří dobroty, které na místě snědí na místě sami nebo ve spolupráci s dospělým doprovodem,“ slibuje za organizátory Markéta Ficnarová. Dospělí návštěvníci můžou ochutnat dobroty z grilu a nebude chybět ani sladká tečka.

 Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Kdo bude zasycen, může v sobotu odpoledne zajít do nedalekého Kulturního domu Bludov, kde se odehraje veselá pohádka. Známý příběh o princezně, která si zakládala na své urozenosti, plný humoru i melodických a vtipných písniček Zdeňka Rytíře, uvede v Kulturním domě v Bludově Divadlo Agáta Praha. Představení O princezně, která ráčkovala začíná v 17 hodin. Držitelé vstupenky z Dětského gastrofestivalu budou mít vstup volný.

Pořadatelé Dětského gastrofestivalu tradičně spolupracují s místními producenty, například marcipán dodávají každoročně do tvořivé kuchařské dílničky Velkolosinské pralinky.