Žena spala pod lavičkou, u ní plakalo dítě

Ilustrační foto pixabay.com

PŘEROVSKO – Případ opilé ženy, která nebyla schopná se postarat o své plačící dítě, řešili včera policisté v Kojetíně na Přerovsku. Silně opilá žena sice nejprve dobrovolně následovala hlídku policistů, na služebně však začala být agresivní a nakonec skončila na záchytce.

Včera odpoledne přerovští policisté na základě oznámení na linku 158 vyjížděli na Masarykovo náměstí v Kojetíně. „Oznamovatelka operačnímu důstojníkovi sdělila, že pod lavičkou na autobusové zastávce se nachází spící žena a má u sebe plačící dítě,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Hlídka policistů ihned vyrazila na uvedené místo a našla zde opravdu silně opilou ženu, která nebyla schopná se o menší dítě postarat. Třicátnice dobrovolně následovala hlídku na policejní služebnu, kde však začala být agresivní. Chtěla odtud za každou cenu odejít, urvala kliku u vstupních dveří oddělení a vytrhla ze zdi nástěnný dávkovač na desinfekci poté, co zavrávorala a upadla na něj. „Aby dál neničila majetek, skončila v poutech, které jí byly sundány, jakmile se zklidnila,“ doplnila Zajícová. Na oddělení vyšetřil ženu lékař, který rozhodl o jejím převozu na záchytku v Olomouci. O dítě se postaral rodinný příslušník, který si ho na oddělení převzal do své péče do doby, než bude matka schopná se o svého potomka postarat. O události byl vyrozuměn příslušný orgán sociálně právní ochrany dětí. Škoda, kterou žena napáchala, nebyla prozatím vyčíslena.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.