Na atletickém stadionu ve Šternberku budou soutěžit mladí hasiči

Ilustrační foto

ŠTERNBERK – Atletický stadion ve Šternberku zaplní o víkendu hasičská mládež, která bude soutěžit v atraktivních disciplínách krajského kola celostátní hry Plamen. Mladí hasiči se utkají ve štafetovém běhu dvojic a královské disciplíně, kterou bude požární útok.

V sobotu 11. června bude akce slavnostně zahájena v 8:30 hodin, mezi 9 a 12 hodinou budou probíhat soutěže štafet požárních dvojic a požární útok podle pravidel Mezinárodního technického výboru pro prevenci a hašení požárů (CTIF). Od 13 hodin pak mladí hasiči budou soupeřit ve štafetách 4×60 metrů s překážkami a v požárním útoku. Konec soutěží se předpokládá v 17 hodin. V neděli 12. června budou soutěže na atletickém stadionu pokračovat, a to mezi 9 a 16 hodinou.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hlavním posláním hry Plamen je rozvíjet všestranné dětské znalosti, vědomosti a dovednosti a motivovat mladé lidi pro poznání v oblasti techniky požární ochrany a prostřednictvím sportovní činnosti podporovat zdravý životní styl, fyzické zdraví a kondici jako jeden ze základních faktorů pro budoucí záchranářskou činnost v jednotkách sborů dobrovolných hasičů obcí. V letošním roce slaví tato hra již 50. výročí. „Přejeme všem mladým soutěžícím, aby se jim ve Šternberku na atletickém stadionu dařilo  a rádi se k nám vraceli nejen na stadion,“ přeje tisková mluvčí šternberské radnice Irena Černocká.

Akci pořádají Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a Krajské sdružení hasičů Olomouckého kraje ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Olomouckého kraje, městem Šternberk, Krajskou odbornou radou mládeže a Okresním sdružením hasičů Olomouc. Akce se koná pod záštitou starosty Stanislava Orsága.