Zoologická zahrada je tradičně nejnavštěvovanějším místem Olomouckého kraje. Kdo loni překvapil?

Zdroj a foto Krajský úřad Olomouckého kraje

OLOMOUCKÝ KRAJ – Již tradičně je nejnavštěvovanějším místem Olomouckého kraje zoologická zahrada na Svatém Kopečku u Olomouce. V loňském roce se ale objevila nová místa, která překvapila celkovým počtem návštěvníků. Další místa ještě čekají na objevení.

Žebříček deseti míst, která v roce 2021 patřila v Olomouckém kraji k nejnavštěvovanějším, opět vede zoologická zahrada na Svatém Kopečku u Olomouce. Prohlédnout si ji přišlo na 410 tisíc lidí. Skokanem minulého roku je pak olomoucká botanická zahrada, kam vloni zavítalo zhruba 160 tisíc návštěvníků, což je dvakrát více než v roce 2020. Třetím místem v regionu, které lákalo, jsou Termály Losiny – vloni do nich zamířilo více než 145 tisíc hostů. „Téměř třetinový nárůst turistů jsme vloni zaznamenali také na Helfštýně, který nedávno prošel výraznou rekonstrukcí. Významnou měrou se na ní podílel Olomoucký kraj,“ uvedla Milada Sokolová, uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Meziroční nárůst návštěvnosti vloni zapsaly také Dlouhé stráně. Tam se vydalo na 95 tisíc návštěvníků. V kurzu byl i Rejvíz, kam zamířilo asi 56 tisíc lidí. „Oblíbenost Olomouckého kraje mezi turisty je dána hlavně rozmanitostí našeho regionu. Za návštěvu ale určitě stojí i méně vyhlášené lokality, které na objevení teprve čekají,“ dodal Radek Stojan, ředitel Centrály cestovního ruchu Olomouckého kraje.