Jídlo málem stálo seniorku život, zachraňovali ji strážníci s policisty

Ilustrační foto Pixabay.com

OLOMOUC – Olomoučtí strážníci a policisté včera zachraňovali život seniorce, které v restauraci zaskočilo konzumované jídlo a ona upadla do bezvědomí. Hlídky pětasedmdesátiletou ženu resuscitovali až do příjezdu zdravotníků.

Včera po deváté hodině byla hlídka olomouckých strážníků na základě telefonického oznámení vyslána do jedné z restaurací na třídě Míru. „Důvodem však tentokrát nebyl podnapilý host nebo konzumenti, kteří nemají na útratu, nýbrž seniorka se zdravotními problémy,“ uvedl mluvčí Městské policie Olomouc Petr Čunderle. Během cesty na místo se hlídka dále dozvěděla, že se zde má nacházet žena v bezvědomí, jelikož jí zaskočilo konzumované jídlo.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Ve stejnou dobu k restauraci také dorazili kolegové ze státní policie. Obě hlídky s sebou do restaurace vzali z auta zdravotnické vybavení, zejména pak automatický externí defibrilátor. Strážníci u ženy zahájili nepřímou srdeční masáž a mezitím ještě společně s policisty připojili defibrilátor. Ten však vyhodnotil, že není třeba výboje, a proto strážníci pokračovali v resuscitaci až do příjezdu zdravotnické záchranné služby. Záchranáři si pětasedmdesátiletou ženu převzali již ve stabilizovaném stavu a odvezli ji nemocnice.