Řidička usnula za volantem a rozbila auto na cimprcampr

Fotky Policie ČR

ŠTÍTECKO – Nehoda se stala včera odpoledne na silnici první třídy I/11 na Štítecku. Dvaačtyřicetiletá řidička usnula za volantem Superbu, ztratila kontrolu nad řízením a auto úplně zdemolovala. Při havárii se zranila, na ošetření byla převezena do šumperské nemocnice.

Včera odpoledne kolem půl třetí havarovala na silnici první třídy I/11 u Bukovic na Štítecku dvaačtyřicetiletá řidička se Superbem. Žena jela od Bukovic směrem na Červenou Vodu. „Dle svého vyjádření ji přemohla náhlá únava, patrně mikrospánek. Vůz vyjel vpravo do silničního příkopu a příkopem pokračoval dál ještě několik desítek metrů,“ uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová. Auto, které již řidička neměla pod kontrolou, cestou narazilo do zabetonovaného označníku mostku, najelo na svodidlo a nakonec narazilo do betonového propustku. Po nárazu do propustku se zdemolované auto otočilo o 180 stupňů a zůstalo stát zavěšené na svodidle. „Při havárii řidička utrpěla zranění, s nimiž byla převezena na ošetření do šumperské nemocnice,“ dodala Šafářová. Případné ovlivnění alkoholem policisté u řidičky vyloučili dechovou zkouškou. Celková škoda byla předběžně odhadnutá na 500 tisíc korun, z toho 450 tisíc na Superbu a 50 tisíc na zdeformovaném svodidle, poškozeném propustku a označníku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.