Okružní ulice v Olomouci je znovu průjezdná. Silnice má nový povrch

Foto Magistrát města Olomouce

OLOMOUC – Okružní ulice v Olomouci je znovu průjezdná. Na loňské opravy této části ulice, která spojuje městské části Nová Ulice, Tabulový vrch a Neředín, v dubnu navázala další etapa rekonstrukce komunikace. Silnice se často využívá k rychlému přesunu mezi zmíněnými částmi města, proto řidiči její otevření určitě uvítají.

Stavební práce se tentokrát odehrávaly v úseku mezi křižovatkami ulic Hněvotínská a I. P. Pavlova. Stavbaři práce na komunikaci dokončili v termínu a ve čtvrtek 16. června mohl být po kolaudaci v místě opět obnovený provoz. Rekonstrukce se týkala přibližně 625 metrů dlouhého úseku, na kterém byl vyměněný asfaltový kryt vozovky, betonové obruby i uliční vpusti.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Zároveň jsme se rozhodli v rámci této probíhající stavby opravit i téměř čtvrt kilometru dlouhý chodník ze starých betonových panelů, jehož rekonstrukce původně nebyla součástí projektu. Pokud je to možné, snažíme se stavby v jednom místě realizovat zároveň, aby dopady uzavírek a probíhajících stavebních prací byly co možná nejmenší,“ vysvětluje investiční náměstek primátora města Olomouce Marin Major.

Náklady na realizaci této etapy rekonstrukce Okružní ulice včetně opravy chodníku byly 11,9 milionu korun.