Srazil motorkáře a bez zastavení ujel. Neviděli jste nehodu?

Fotky Policie ČR

MOHELNICKO – V sobotu 18. června vpodvečer ve stoupání z Mohelnice na Studenou Loučku došlo k dopravní nehodě, řidič osobního auta při zařazování po předjíždění zavadil zadní části auta o řídítka motorky. Motorkář upadl na silnici a zranil se. Řidič osobního auta bez zastavení ujel. Policisté hledají očité svědky nehody.

V sobotu 18. června vpodvečer kolem půl šesté jel 50letý řidič na motorce Honda VT 600 C po silnici první třídy ve směru od Mohelnice na Studenou Loučku. Ve stoupání v levém jízdním pruhu jej předjíždělo osobní auto neznámé značky tmavé barvy, které při zařazování zpět do pravého jízdního pruhu před motorkáře zavadilo zadní částí o řídítka motorky. „Po nárazu řidič s motocyklem upadl na vozovku a zranil se. Požití alkoholických nápojů před jízdou u něj policisté vyloučili dechovou zkouškou,“ uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová. Škoda na motorce byla předběžně odhadnutá na 20 tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Řidič osobního vozu však z místa nehody bez zastavení ujel a šumperští dopravní policisté po něm nyní pátrají. S žádostí o pomoc se obracejí také na veřejnost. V řádném objasnění okolností nehody by jim mohli pomoci očití svědci, motoristé, kteří v inkriminovanou dobu místem projížděli, případně videozáznamy z palubních kamer. Jakoukoli informaci k osobnímu autu, které mělo nehodu zavinit, případně jeho řidiči, je možné sdělit na kterékoli policejní služebně nebo na bezplatné lince 158.