Autobus, který vezl děti ze školního výletu, havaroval u Mohelnice

Foto Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

MOHELNICKO – Cesta ze školního výletu se včera zkomplikovala plnému autobusu dětí, který havaroval u Mohelnice.  Autobus narazil do levého zadního obrysu osobního auta, jehož řidič při předjíždění na čtyřproudové silnici u Mohelnice přehlédl autobus v levém jízdním pruhu. Při nehodě se dvě děti lehce zranily.

Tři hodiny komplikovala včera odpoledne provoz na čtyřproudové silnici I/35 u Mohelnice nehoda zájezdového autobusu a osobního auta. K nehodě došlo přibližně ve čtvrt na tři nedaleko benzinky ve směru od Olomouce na Zábřeh. „Sedmadvacetiletý řidič s vozem Škoda Octavia jel směrem na Zábřeh v pravém jízdním pruhu. Protože chtěl předjet nákladní automobil, který jel před ním, začal přejíždět do levého jízdního pruhu. Přehlédl však autobus jedoucí v tomto jízdním pruhu a vjel mu do jízdní dráhy,“ popsala příčinu nehody policejní mluvčí Marie Šafářová. Řidič autobusu ve snaze zabránit střetu začal prudce brzdit, ale i přes to autobus narazil pravým předním obrysem do levého zadního obrysu Octavie. Ta byla po nárazu odhozena na středová svodidla.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V autobuse cestovaly děti s pedagogickým doprovodem ze základní školy z Chrudimska, které se vracely domů ze školního výletu v olomoucké ZOO. Po nehodě musely být dvě z nich převezeny na ošetření do šumperské nemocnice. V cestě domů později školáci pokračovali náhradním autobusem. V Octavii nikdo zraněný nebyl. Na místě zasahovaly také dvě jednotky hasičů. Podle nich v autobuse cestovalo 46 dětí a 4 dospělí. „Zasahují dvě jednotky (Zábřeh, Mohelnice). Zajistily místo nehody, zabezpečily protipožární opatření. Dětem zajistily pitný režim,“ uvedla na Twitteru mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Vliv alkoholu při nehodě policisté u obou řidičů vyloučili dechovými zkouškami. Celková škoda byla předběžně odhadnutá na 680 tisíc korun, z toho 500 tisíc na zájezdovém autobusu, 150 tisíc na Octavii a 30 tisíc na středovém svodidle. Během vyšetřování nehody a odklízení jejích následků byla silnice ve směru na Zábřeh přibližně dvě hodiny zcela uzavřená a policisté provoz odkláněli přes Mohelnici. Po 16. hodině se podařilo zprůjezdnit alespoň pravý jízdní pruh a krátce po 17. hodině bylo již místo plně průjezdné bez omezení.

Foto Policie ČR
Foto Policie ČR