Výtah na nádraží v Zábřehu se v červnu stal oblíbeným místem nocování opilců

Ilustrační foto

ZÁBŘEH – Ve výtahu na vlakovém nádraží v Zábřehu se zřejmě velice dobře spí. Jak jinak si totiž vysvětlit, že v červnu odtud museli zábřežští strážníci vykázat hned čtyři spící opilce.

Poprvé musela hlídka zábřežských strážníků vyrazit na nádraží ČD na Olomoucké ulici v Zábřehu v neděli 5. června 10 minut po půlnoci. Strážníky na pomoc zavolala ostraha nádraží s tím, že ve výtahu se nachází podnapilý muž, který jej nechce opustit. „Jednalo se o muže Polské národnosti, kterého se hlídce podařilo z místa vyvést a poučit o protiprávnosti jeho jednání,“ uvedl velitel Městské policie Zábřeh Václav Doubrava.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Netrvalo ani dva týdny, když se ve čtvrtek 15. června v 7:35 hodin ráno na městské strážníky obrátil personál nádraží v Zábřehu, když telefonicky oznámi,l že v nádražním výtahu spí dva opilci. Na místě hlídka poznala jí dobře známé bezdomovce, kteří jsou často v podobném stavu. Probudila je a z místa vykázala.

V úterý 28. června v 8:56 hodin ráno se opakovala situace ze začátku června, kdy ve výtahu spal Polák. Tentokrát se na strážníky obrátil personál úklidové služby na zábřežském vlakovém nádraží, že spící opilec ve výtahu jim brání v úklidu. Hlídka strážníků musela opět vyrazit na místo, opilce probudit a poučit o protiprávnosti jeho jednání. Muž poté z místa odešel.