Kus Francie ve Šternberku. Chystají se Dny francouzské kultury

Šternberský klášter

ŠTERNBERK – Víte, že zakladatel Šternberského kláštera, Albert II. ze Šternberka, studoval na pařížské Sorbonně? O možnostech studia ve Francii, o životě v Paříži, o současném francouzském umění, a vlastně o všem francouzském se můžete dozvědět během Festivalu francouzské kultury, který se bude v klášteře konat první srpnový víkend!

Projekt Kultura bez hranic si klade za cíl odprezentovat kulturu vybraných evropských států. Od 5. do 7. srpna v objektu Šternberského kláštera proběhnou v rámci výše uvedeného projektu Dny francouzské kultury. Program je určený pro širokou veřejnost a také pro studenty francouzštiny a pro ty, kteří by rádi ve Francii studovali. Na realizaci se budou podílet studenti z pařížské Sorbonny.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pořadatelem akce je Handkeho spolek, který v letošním roce připravil více projektů – zajistil kvalitní prohlídkovou trasu ve Šternberském klášteře, která zahrnuje prezentaci kostela i historických sálů, včetně výtvarného umění od baroka po současnost, a také ukázky hry na různé hudební nástroje.  Děti se budou moci seznámit se životem včel a některých domácích zvířat. Pokud je ani tyto podněty plně nezaujmou, budou si moci zahrát stolní tenis nebo řešit hlavolam. Na vnitřním nádvoří kláštera vyzdobeném květinami si budou moci návštěvníci vychutnat i dobrou kávu.