Notně opilý řidič skončil s autem na cizí zahrádce

Foto Policie ČR

OLOMOUCKO – Neslavně skončila jízda 40letého řidiče v sobotu navečer v chatové oblasti u Olomouce. Když se svým autem skončil v živém plotě, přijeli na místo policisté a provedená dechová zkouška  prokázala, že řidič se před jízdou notně posilnil. 

V sobotu 23. července vyjížděli policisté okolo 19. hodiny k dopravní nehodě v chatové oblasti u Olomouce. 40letý řidič Renaultu jedoucí po místní komunikaci najel na pravý okraj komunikace, kde poškodil jehličnatý strom. Poté měl přejet do protisměru a zde jízdu zakončit nárazem do živého plotu a drátěného oplocení. “Řidič se podrobil mimo jiné odborné dechové zkoušce, při které nadýchal hodnoty okolo 3 promile,” uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová. Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil, hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na bezmála 30 000 korun. Řidič je podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky a navíc z několika dalších porušení pravidel. V případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí šest měsíců až tři roky za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz řízení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.