Policie v Přerově dopadla dealera drog

Foto Policie ČR

PŘEROV – Především přerovské uživatele drog zásoboval pervitinem a marihuanou 27letý muž, kterého v úterý v dopoledních hodinách zadrželi policisté v Přerově. Dosud bezúhonný muž byl po nezbytných úkonech policie propuštěn na svobodu. O výši jeho trestu rozho dne soud. 

V úterý 26. července v dopoledních hodinách zadrželi policisté z kriminálky společně s policisty z oddělení hlídkové služby na chodbě domu v Želatovké ulici v Přerově 27letého muže, který zásoboval pervitinem a marihuanou především přerovské uživatele drog. Na výzvy nereagoval, proto musely být použity donucovací prostředky. “Při zadržení byla u něho nalezena a následně i zajištěna finanční hotovost přes 11 000 Kč, kterou získal prodejem drog,” uvedla policejní mluvčí  Miluše Zajícová. V poutech byl muž převezen na policejní oddělení. Šetřením policisté zjistili, že minimálně od roku 2021 do svého zadržení drogy prodával a výjimečně taky podaroval své klienty zdarma. Mezi jeho stálé odběratele patřilo přinejmenším 11 lidí, kterým drogy předal minimálně ve 130 případech. Při domovní prohlídce v místě jeho bydliště byl nalezen pervitin o váze necelých 1,5 gramu a přibližně 4 gramy marihuany. Ve dvou sáčcích o celkové hmotnosti 418 gramů se našlo sušené konopí seté, které měl nachystané k výrobě mastí. Po noci strávené v policejní cele bylo doposud bezúhonnému muži policejním komisařem sděleno podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Pak byl  propuštěn na svobodu. “O výši trestu rozhodne následně soud ,” dodala Zajícová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.