Nádvoří prostějovského zámku ožije druhým ročníkem country festivalu

Ilustrační foto Wiki Commons

PROSTĚJOV – Nádvoří prostějovského zámku a okolí kina Metro 70 ožije v pátek  5. a v sobotu 6. srpna druhým ročníkem country festivalu ProFest.  Oproti loňsku je tentokrát festival dvoudenní a nabitější. A skvělou zprávou pro návštěvníky je, že vstup na festival je zdarma. 

„Myslím, že návštěvníci se mají opravdu na co těšit a já osobně jsem nesmírně ráda, že nádvoří zámku skutečně ožívá. Páteční program se bude odehrávat jak na nádvoří zámku, tak před kinem Metro 70. Celkem vystoupí 9 hudebních skupin nejen z Prostějova, ale i z celé republiky, připraveno je vystoupení country tanečníků,“ říká náměstky ně prostějovského primátora Milada Sokolová. Chybět nebude ani doprovodná akce v „americkém motorkářském stylu“ – před zámkem budou vystavena americká auta a motorky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Festival nabídne i mobilní studio rádia Beat a promítání filmu o Route 66. Zdeněk Jurásek, šéf České asociace Route 66 a Rádia 66, ale především chlapík, který splnil sen stovkám českých motorkářů, sám projel slavnou Mother Road dvakrát na kole a zorganizoval desítky výprav na tuto ikonickou silnici v sedle legendárních strojů HARLEY-DAVIDSON. Se svými zážitky a zkušenostmi z početných cest (nejen po USA) se s diváky přijede podělit v pátek 5. srpna na promítání svého filmu ROUTE 66, jedna jízda nestačí. “Pokud přesto nestihnete páteční film, budete mít ještě jednu možnost se s tímto výjimečným mužem seznámit. V sobotu 6. 8. 2022 bude vysílat ze svého mobilního studia Rádia66 přímo z nádvoří prostějovského zámku,“ doplňuje vedoucí oddělení DUHA prostějovské radnice Pavla Vašková.

Pořadatelem festivalu je Statutární město Prostějov, kulturní klub Duha u hradeb, Martin Soldán (Tres Soldanos) a kino Metro 70. Vstup na festival je zdarma.