Záchranáři se o prázdninách nezastaví. Oproti loňskému červenci hlásí enormní nárůst výjezdů

Ilustrační foto ZZS Olomouckého kraje

OLOMOUCKÝ KRAJ – Enormní nárůst výjezdů oproti loňskému červenci hlásí po letošním prvním prázdninovém měsíci Zdravotnická záchranná služba (ZZS) Olomouckého kraje. Červencové statistiky dnes zveřejnila na svém facebookovém účtu. 

ZZS Olomouckého kraje dnes na svém facebookovém účtu zveřejnila červencové statistiky výjezdů. Některá čísla jsou skutečně alarmující, pojďme se na ně nyní podívat:

64 výjezdů k alergickým reakcím po bodnutí hmyzem
4 výjezdy k tonutí
294 výjezdů ke kolapsovým stavům
6 výjezdů k popáleninám
102 výjezdů k dopravním nehodám
91 výjezdů k pacientům po pádu z kola
14 výjezdů k pacientům po pádu z kolobězky
5 výjezdů k pádům z koně
22 případů prováděné telefonicky asistované neodkladné resuscitace
77 vzletů Letecké záchranné služby

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Během tohoto období navíc v několika desítkách případů zdravotničtí záchranáři aktivovali také Horskou službu ČR. Horští záchranáři přitom většinou bývají na místě události jako první. Zdravotnické záchranné službě například asistují při podvěsu k pacientům v nepřístupném terénu. Během července proběhl jeden takový zásah ve spolupráci se ZZS Pardubického kraje v oblasti Dolní Moravy. 

“Oproti loňským statistikám za stejné období se jedná o enormní nárůst ve všech kategoriích ! Buďte proto prosím opatrní – jak při pobytu u vody, tak při jakékoliv jiné letní aktivitě,” napsala na Facebooku ZZS Olomouckého kraje.